Maseczki dla wrocławskiego szpitala od Sped Sp. J.

Home  /  Blog  /  Maseczki dla wrocławskiego szpitala od Sped Sp. J.

Opublikowano: Maj 15, 2020, Autor: , Kategoria: Blog, By , , Z Brak komentarzy

Niezmiernie miło nam poinformować, że w ramach walki z COVID-19 jako firma Sped Sp. J., przekazaliśmy wrocławskiemu szpitalowi aż 2500 maseczek medycznych!

  1. Czy maseczki chronią?
  2. Maseczki dla wrocławskiego szpitala

Od samego początku istnienia firmy Sped staramy się pomagać naszemu społeczeństwu w różnych sprawach. Podejmujemy się także działań na rzecz środowiska. Regularnie wspieramy Szlachetną Paczkę, a także zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy dla wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Dziś, stojąc w obliczu kryzysu epidemiologicznego, wspieramy także naszą polską Służbę Zdrowia.

Czy maseczki chronią?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy było wiele spekulacji na temat tego, czy maseczki chronią przed COVID-19, czy też nie ma sensu ich używać. Część osób uważa, że warto, druga część, że nie. Jednakże udowodniono, że o ile maseczki nas samych nie uchronią przed wirusem, o tyle nosząc je, możemy ochronić innych. Zapobiegamy wówczas rozpylaniu się wirusa, który znajduje się w mikrokroplach pary wodnej, którą z kolei wytwarzamy podczas kaszlu, a nawet mówienia.

COVID-19 przenosi się drogą kropelkową, więc siłą rzeczy maseczka staje się przydatna. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś zdrowy, warto ją mieć, ponieważ wiele osób przechodzi zakażenie bezobjawowo. Wbrew powszechnym opiniom, jakoby maseczki powinny nosić jedynie osoby chore, uważamy, że przezorny zawsze ubezpieczony.

Pamiętaj, by w ciągu dnia nie dotykać maseczki rękoma. Nie powinieneś także jej poprawiać. Wielorazowe modele należy po powrocie do domu zdezynfekować, wyprać w wysokiej temperaturze, a później wyprasować. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zarazki, które osiadły na maseczce podczas dnia, znikną.

Rodzaje maseczek

Popularne maseczki chirurgiczne nie są skuteczną ochroną przed wirusem, ponieważ nie gwarantują odpowiedniej szczelności. Do twarzy przylegają dosyć luźno. Ponadto nie zabezpieczają odpowiednio twarzy przed COVID-19, gdyż rozmiar wirusa mierzony jest w nanometrach. Maseczka chirurgiczna chroni natomiast przed dużo większymi cząsteczkami (powyżej 1 mikrometra).

Lepszym rozwiązaniem będą między innymi półmaski filtrujące, na przykład maski medyczne typu FFP3, czy N95. Celem tego rodzaju masek jest zatrzymywanie wszelkich pyłków, które pojawiają się w powietrzu, a także aerozoli. Produkty wyposażane są w odpowiedni oczyszczający filtr. Maski dostępne są zarówno do jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, pamiętaj, by regularne wymieniać filtr.

Wśród masek typu FFP wyróżniamy trzy rodzaje. FFP1 to maseczki o niskim poziomie ochrony, FFP2 o średniej skuteczności, a FFP3 o dużej.

Dla osób zdrowych polecamy maski domowej produkcji. Są one wystarczające przy codziennych czynnościach, do których zaliczamy na przykład zakupy.

Mycie rąk

Pamiętaj także o częstym myciu rąk, szczególnie po powrocie do domu. W pierwszej kolejności zwilż ręce, nałóż mydło – najlepiej antybakteryjne – i zacznij namydlać wewnętrzną stronę dłoni. Następnie dokładnie myjemy palce, paznokcie, obszar między palcami i kciuk. Na samym końcu zajmujemy się zewnętrzną stroną rąk i nadgarstkami. Na koniec należy opłukać ręce. Czynność powinna trwać 30 sekund.

Maseczki dla wrocławskiego szpitala

Firma Sped Sp. J. włączyła się do walki z COVID-19. Chcąc wspomóc naszą polską Służbę Zdrowia, przekazaliśmy 2500 maseczek Dolnośląskiemu Centrum Onkologii we Wrocławiu, Szpitalowi Onkologicznemu i Oddziałowi Chirurgii Onkologicznej II. Jednym z podstawowych fundamentów naszej firmy w ramach polityki odpowiedzialnego biznesu jest niesienie pomocy potrzebującym i wspieranie akcji, których celem jest dbanie o środowisko. Lubimy pomagać i zachęcamy do tego także każdego z Was! Razem możemy zdziałać wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR