O nas

Home  /  O nas

Kim jesteśmy?

Początki Grupy Sped miały miejsce dwadzieścia lat temu, kiedy to firma Sped Sp. J. (znana również jako Hurtownia techniczna Sped) zaczęła działalność w branży utrzymania ruchu. Przez wiele lat z sukcesem zajmowaliśmy się przede wszystkim zaopatrywaniem firm i zakładów we wszelkiego rodzaju łożyska, pasy, sprzęgła i inne niezbędne rzeczy, które pomagały zachować ciągłość produkcji.

grupaspedonas

Nasze oddziały

Hurtownia Techniczna
hurtownia techniczna

Od samego początku staraliśmy się zapewnić jak najwszechstronniejszą ofertę dla firm i zakładów, zaczynając od łożysk i pasów napędowych, od których to na dobrą sprawę zaczęła się nasza przygoda z handlem. W odpowiedzi na oczekiwania klientów stopniowo poszerzaliśmy ofertę o takie towary jak smary i preparaty, łańcuchy oraz tworzywa konstrukcyjne, co w końcu pozwoliło nam na kompleksową obsługę działów utrzymania ruchu. Na przestrzeni kilku lat staliśmy się czołowym dostawcą łożysk oraz pozostałego asortymentu technicznego dla wielu znanych zakładów, szczególnie tych, które swoje siedziby mają na Dolnym Śląsku.

Automatyczna Identyfikacja
automatyczna identyfikacja

Z czasem jednak potrzeby naszych klientów stawały się coraz bardziej złożone, więc wychodząc im na przeciw postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę. Zamiast jednak poprzestać na gotowych rozwiązaniach i ograniczyć się do popularnego wśród innych firm „przerzucania towaru”, podeszliśmy do tematu w sposób kompleksowy i stworzyliśmy nowy oddział firmy: Sped-ID. Jego pracownicy specjalizują się we wszelkiego rodzaju zleceniach związanych z automatyczną identyfikacją, czyli kodami kreskowymi, terminalami, skanerami, drukarkami etykiet i materiałami eksploatacyjnymi.

Outsourcing Zakupów
outsourcing zakupów

Duże zainteresowanie nowymi usługami wśród naszych dotychczasowych klientów utwierdziło nas w przekonaniu, że warto podążać tą drogą. Nie trzeba było wiele czasu, aby dwóch z naszych największych klientów zaproponowało nam prowadzenie outsourcingu, czyli pełnej obsługi ich zamówień. W odpowiedzi na te potrzeby wprowadziliśmy do naszej oferty Outsourcing Zakupów, czyli idealne rozwiązanie dla dużych firm, którym zależy na terminowych dostawach i to niezależnie od typu asortymentu.

Czyściwa Specjalistyczne
czyściwa specjalistyczne

Kolejnym etapem rozwoju firmy Sped było poszerzenie oferty o czyściwa przemysłowe. Podobnie jak w przypadku Automatycznej Identyfikacji, także tutaj nie chcieliśmy ograniczać się do samej dystrybucji. Zamiast tego zatrudniliśmy specjalistów, którzy w branży czyściw przepracowali już wiele lat i doskonale wiedzą, co zaproponować klientom w zależności od ich potrzeb. Ostatecznym efektem tych działań były Czyściwa Specjalistyczne z najlepszymi specjalistami i bogatą ofertą czyściw przemysłowych.

Innowacje Bezpieczeństwa
innowacje bezpieczeństwa

Ostatnim – jak na razie – oddziałem naszej firmy są Innowacje Bezpieczeństwa z rozwiązaniami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz realizacji strategii „Zero Wypadków”. Jednocześnie ten kolejny rozdział naszej historii był momentem, w którym zapragnęliśmy zebrać wszystkie części w jedną spójną całość, czego efektem jest Grupa Sped.

Zaopatrzenie 24
zaopatrzenie 24

Oddzielnym, ale wciąż powiązanym z naszą działalnością projektem jest nasza największa realizacja internetowa: sklep techniczny zaopatrzenie24. Podczas prac nad tym sklepem internetowym staraliśmy się stworzyć kompletne miejsce w sieci, w którym klienci znajdą asortyment ze wszystkich obsługiwanych przez nas dziedzin. Dodatkowo wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów i wzbogaciliśmy ofertę o kategorie, których brakowało w naszej standardowej ofercie. Dzięki temu w naszym sklepie można znaleźć między innymi akcesoria związane ze smart home, latarki specjalistyczne, zabezpieczenia i blokady, lustra bezpieczeństwa i narzędzia precyzyjne. Oferta sklepu jest stale rozwijana, a nasi specjaliści nieustannie doradzają klientom w zakupach. Zdecydowana większość oferowanego w sklepie asortymentu jest wysyłana z naszego magazynu we Wrocławiu. Dzięki temu możemy zagwarantować terminowe dostawy. Wieloletnia współpraca z największymi dostawcami pozwoliła nam natomiast zaoferować klientom sklepu zaopatrzenie 24 najlepsze ceny w branży.

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR