Charakterystyka łożysk samonastawnych

Home  /  Blog  /  Charakterystyka łożysk samonastawnych

Opublikowano: Wrzesień 27, 2018, Autor: , Kategoria: Blog, By , , Z Brak komentarzy

Konstrukcja łożysk samonastawnych marki FAG opiera się o łożyska kulkowe zwykłe serii 62.

Ten asortyment łożyskowy posiada masywny pierścień zewnętrzny i poszerzony pierścień wewnętrzny. Koszyk łożyska samonastawnego wykonany jest z tworzywa sztucznego, które z obu stron posiada uszczelnienie typu RSR.

Wyrównanie błędów współosiowości wału

Dzięki odpowiedniemu wygładzeniu bieżni pierścieni oraz zastosowania dobrej jakości kulek, łożyska FAG charakteryzują się niskim momentem tarcia i cichą pracą. Na obwodzie pierścieni zewnętrznych znajduje się kulista powierzchnia. Dzięki temu możliwe jest wyrównanie statycznych błędów współosiowości wału przy zastosowaniu zabudowy do odpowiedniego otworu. Tego typu łożyska dostępne są również z otworami calowymi.

Zalety łożysk samonastawnych

Podstawowe zabezpieczenie antykorozyjne obejmujące nie tylko pierścienie zewnętrzne i wewnętrzne, ale również blaszki osłonowe zwiększają żywotność łożysk. Taki wybór idealnie sprawdzi się między innymi do zastosowań w wałach ciągnionych z tolerancjami wynoszącymi od h6 do h9.

Jak zamocować łożysko samonastawne?

Wszystkie łożyska samonastawne ustala się na wale przy pomocy dwóch wkrętów dociskowych na pierścieniu wewnętrznym, które są rozmieszczone co 120 stopni. Takie łożyska będą odpowiednie do łożyskowań o niezmiennym kierunku obrotów. Warto również wspomnieć o samohamowności wkrętów dociskowych. Ich gwint drobnozwojowy charakteryzuje się skrawającym zakończeniem, co pozwala uzyskać pewniejsze mocowanie całego łożyska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR