Jakiej marki zespoły łożyskowe kupić?

Home  /  Blog  /  Jakiej marki zespoły łożyskowe kupić?

Opublikowano: Maj 11, 2023, Autor: , Kategoria: Blog, By , , Z Możliwość komentowania Jakiej marki zespoły łożyskowe kupić? została wyłączona

Chcesz kupić zespoły łożyskowe, ale nie możesz zdecydować się na konkretnego producenta? Jakiej marki zespoły łożyskowe kupić? Sprawdź nasze polecenie już teraz!

 

  1. Jakie zespoły łożyskowe proponuje Timken?
  2. Czym wyróżniają się oprawy dzielone Timken?
  3. Jakie zalety mają oprawy niedzielone?

 

Potrzebujesz wydajnych i niezawodnych zespołów łożyskowych? Nasi klienci często w takiej sytuacji sięgają po rozwiązania proponowane przez markę Timken. W asortymencie znajdziesz przede wszystkim komponenty w oprawach dzielonych i niedzielonych. Czym się wyróżniają i gdzie znajdą zastosowanie? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. Szczegóły obejmujące między innymi kompleksową specyfikację techniczną znajdziesz w katalogu producenta.

 

Jakie zespoły łożyskowe proponuje Timken?

zespoly-lozyskowe-timkenJak w prosty sposób ograniczyć różnego rodzaju uszkodzenia, zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii i tym samym nieplanowanych przestojów, które z reguły generują straty? Wykorzystując odpowiednie zespoły łożyskowe, które zapewnią wydajność i niezawodność Twoim maszynom oraz urządzeniom przemysłowym! Jeśli potrzebujesz sprawdzonych rozwiązań, polecamy zwrócić szczególną uwagę na oprawy łożyskowe marki Timken. Oferta obejmuje wiele komponentów różniących się między sobą opcją mocowania, rodzajem uszczelnienia i typem oprawy. Rozbudowana oferta to gwarancja, że każdy zainteresowany klient bez problemu znajdzie optymalny zespół łożyskowy do swojej aplikacji.

Asortyment obejmuje przede wszystkim oprawy dzielone i niedzielone. Czym się wyróżniają? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu.

 

Czym wyróżniają się oprawy dzielone Timken?

Jeśli chodzi o dzielone oprawy, w ofercie Timken dostępne są z dzielonym łożyskiem walcowym Revolvo. To rozwiązania, które są w stanie znacznie ograniczyć przestoje i zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Dzielone łożyska tej serii dostępne są z oprawą stojącą, kołnierzową, naciągową w dwóch typach i wiszącą. Ponadto są przystosowane do wysokich prędkości, przyspieszeń i równie podwyższonych temperatur. Do zalet zalicza się zwiększoną wytrzymałość, dużą wydajność oraz możliwość pracy niemalże w każdym środowisku. Ten ostatni plus możliwy jest dzięki temu, że do łożysk dzielonych tej gamy marka Timken przygotowała aż osiem rodzajów uszczelnień.

 

Oprawy łożyskowe SAF

Ze standardowych rozwiązań polecamy szczególnie oprawy łożyskowe serii SAF oraz dzielone SNT. W pierwszym przypadku otrzymujesz produkty wykonane ze staliwa lub żeliwa. Komponenty współpracują z łożyskami baryłkowymi nowszej generacji, przystosowanymi do pracy przede wszystkim w przemyśle ciężkim. Dzięki dzielonej oprawie łożyska baryłkowe nie tylko łatwo się montuje, ale i prosto obsługuje.

Montowane w oprawie serii SAF łożysko baryłkowe wyróżnia się ulepszoną konstrukcją, specjalnym wykończeniem bieżni i ogólnie zaawansowaną budową. Dzięki temu komponenty mają zdolność przenoszenia maksymalnych obciążeń i gwarantują większą niezawodność maszyn i urządzeń, w których pracują. Gama ta obejmuje dwa typy opraw — SAF oraz DSAF. Te drugie polecamy montować w aplikacjach, w których mamy do czynienia z ekstremalnymi obciążeniami.

Niniejsze produkty znajdą zastosowanie przede wszystkim w walcowniach, urządzeniach wykorzystywanych w górnictwie lub branży papierniczej oraz w przenośnikach.

 

Oprawa dzielona SNT

Seria SNT obejmuje oprawy dzielone wyprodukowane z żeliwa. To produkty wyposażone w trwałe uszczelnienie, które skutecznie chroni wnętrze przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami i zapobiega wyciekowi środka smarnego. W oprawach tej gamy doskonale sprawdzą się łożyska baryłkowe nowej generacji. Polecamy to połączenie, jeśli potrzebujesz zespołów łożyskowych, które będą musiały poradzić sobie z najcięższymi warunkami.

Oprawy dzielone serii SNT znajdziesz z dwoma lub czterema otworami przeznaczonymi na śruby. Zakres średnic wałów natomiast wynosi 20 – 380 mm. Niniejsze produkty doskonale sprawdzą się w energetyce, branży cementowej, celulozowo-papierniczej, w hutnictwie, przemyśle leśniczym, tartacznictwie czy przetwórstwie spożywczym. Będą również świetną opcją dla dmuchaw przemysłowych, wentylatorów i ruchomych mostów.

 

Jakie zalety mają oprawy niedzielone?

Asortyment marki Timken obejmuje również zespoły łożyskowe z łożyskiem baryłkowym zamontowanym w oprawie niedzielonej wykonanej ze staliwa. To doskonałe rozwiązanie dla aplikacji, w których występują ogromne obciążenia i drgania. Świetnie poradzą sobie z niewspółosiowością wynoszącą nawet 1,5 stopnia – taka sytuacja w żaden sposób nie wpływa na ich trwałość. Niniejsze produkty będą optymalną opcją do zastosowania w walcowniach metali, energetyce, tartacznictwie, budownictwie, rolnictwie oraz w branży kruszyw, przemyśle wydobywczym czy celulozowo-papierniczym. Ponadto zagwarantują wydajną pracę ciężkim maszynom budowlanym, wentylatorom, dmuchawom, wyciągom, dźwigom i podnośnikom.

Oferta obejmuje także zespoły łożyskowe typu E, składające się z łożyska stożkowego i oprawy niedzielonej. To nowy standard, który można wykorzystać jako łożysko ustalone. Do zalet produktów tego rodzaju zalicza się zwiększoną sprawność komponentów stożkowych, wydajne uszczelnienie oraz dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne na oprawie w postaci skutecznej powłoki. Zespoły łożyskowe typu E z łożyskiem stożkowym świetnie sprawdzą się w branży papierniczej, energetycznej, wydobywczej, kruszyw i cementowej. Można wykorzystać je również w oczyszczalni ścieków i w miejscach, gdzie prowadzi się działania związane z uzdatnianiem wody. Niniejsze komponenty będą doskonałą opcją dla pieców, urządzeń przetwórstwa, mieszalników, strzępiarek, młynów, myjek czy urządzeń wibracyjnych.

Comments are closed.

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR