Jakie łożyska do maszyny tnącej rury betonowe?

Home  /  Blog  /  Jakie łożyska do maszyny tnącej rury betonowe?

Opublikowano: Listopad 23, 2023, Autor: , Kategoria: Blog, By , , Z Możliwość komentowania Jakie łożyska do maszyny tnącej rury betonowe? została wyłączona

Jakie łożyska do maszyny tnącej rury betonowe wybrać? Jeśli interesują Cię niezawodne łożyska wspornika ostrza urządzenia przeznaczonego do cięcia rur betonowych, sprawdź nasze polecenie już teraz! 

 

  1. Przyczyny częstych awarii łożysk pracujących w maszynach tnących betonowe rury
  2. Jakie łożyska do maszyny tnącej rury betonowe wybrać?
  3. Dlaczego warto wybrać łożyska Molded-Oil z uszczelkami DDU?
  4. Efekty wdrożenia nowych łożysk do maszyny służącej do cięcia rur betonowych

 

Jakie łożyska sprawdzą się w maszynie przeznaczonej do cięcia rur betonowych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w niniejszym artykule posłużymy się przykładem pewnej brytyjskiej firmy, która postanowiła poszukać rozwiązania poprawiającego trwałość serwisową i ograniczającego koszty przestojów. Brytyjska spółka zgłosiła się właściwie do Programu Wartości Dodanej AIP NSK, podczas którego specjaliści dokonali analizy starych łożysk i zaproponowali skuteczniejszą opcję, przynoszącą znaczne oszczędności. Jakie zatem łożyska zaproponowano?

 

łożyska do maszyny tnącej rury betonowe

 

Przyczyny częstych awarii łożysk pracujących w maszynach tnących betonowe rury

Podczas procesu cięcia oraz nacinania rur betonowych, pył cementowy, który powstaje na skutek cięcia, negatywnie wpływa na trwałość pracujących w urządzeniu łożysk. Ten drobny, ale — jak się okazuje — żrący pył ma zdolność przenikania głęboko za uszczelki standardowych łożysk i tym samym działa na nie destrukcyjnie. Z upływem czasu pył cementowy osiada po prostu na delikatniejszych elementach łożysk i zaczyna mieszać się ze środkiem smarnym, co również ma negatywny wpływ na działanie całego komponentu.

Podstawowym problemem jest fakt, że pył nie tylko powoduje uszkodzenia mechaniczne, ale także zanieczyszcza środek smarny i tym samym zakłóca prawidłowe funkcjonowanie łożysk. Smar, który pierwotnie miał zarówno chronić, jak i ułatwiać ruch elementów tocznych, po zanieczyszczeniu staje się swego rodzaju nośnikiem pyłu. Ostatecznie tworzy się swego rodzaju substancja o właściwościach podobnych do żwiru. Zanieczyszczony środek smarny wpływa negatywnie na sprawność ruchu oraz temperaturę pracy. Te sytuacje z kolei przyspieszają proces zużycia i tym samym prowadzą do skrócenia okresu eksploatacyjnego zamontowanych łożysk.

 

Jakie łożyska do maszyny tnącej rury betonowe wybrać?

Jedna z brytyjskich firm zgłosiła się do marki NSK, prosząc inżynierów o pomoc w zlokalizowaniu problemu i znalezieniu lepszego rozwiązania. Specjaliści NSK przeprowadzili zatem obszerną diagnozę stanu technicznego maszyny służącej do cięcia rur betonowych, dokładnie przyglądając się warunkom pracy. Skupili się przede wszystkim na tych krytycznych obszarach, gdzie pył cementowy miał na łożyska największy wpływ.

Rezultatem tej analizy było jednoznaczne zalecenie zastosowania łożysk Molded-Oil z uszczelkami DDU. To idealne rozwiązanie do specyficznych warunków pracy maszyny.

W ramach programu AIP, w którym udział wzięła brytyjska spółka, inżynierowie z NSK nie tylko dostarczyli nowe komponenty, ale także przeszkolili pracowników firmy w zakresie prawidłowej konserwacji oraz monitorowania stanu technicznego proponowanych łożysk. Takie podejście opierające się na partnerstwie oraz edukacji wpisuje się w filozofię Programu Wartości Dodanej, gdzie marka NSK nie jest tylko dostawcą, ale i partnerem wspierającym każdego klienta na wszystkich etapach.

Podjęcie decyzji o udziale w AIP NSK nie tylko rozwiązało problemy brytyjskiego producenta rur betonowych, ale otworzyło również drogę do długofalowej optymalizacji wszystkich procesów produkcyjnych. To nie tylko sama inwestycja w łożyska. To inwestycja w relacje partnerskie i zrozumienie wyzwań, z jakimi musi mierzyć się praktycznie każdy zakład w dynamicznym przemysłowym środowisku.

 

Dlaczego warto wybrać łożyska Molded-Oil z uszczelkami DDU?

Dlaczego warto wybrać łożyska Molded-Oil z uszczelkami DDU? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności trzeba zrozumieć, czym wyróżniają się proponowane przez japońską markę NSK rozwiązania.

Ogólnie łożyska Molded-Oil to więcej niż standardowe komponenty maszyn i urządzeń przemysłowych. To innowacyjne produkty, które zrewolucjonizowały podejście do smarowania łożysk pracujących w stosunkowo trudnych warunkach. Główną cechą charakterystyczną niniejszych produktów jest ich unikalna struktura, w której smarujący środek w postaci żywicy poliolefinowej impregnowanej olejem jest trwale osadzony w specjalnym nośniku. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że takich łożysk nie trzeba dosmarowywać podczas ich pracy.

Jeśli natomiast chodzi o uszczelki DDU — zastosowane w łożyskach Molded-Oil tworzą dodatkową warstwę ochronną. Ich rola w zabezpieczaniu wnętrza łożyska przed pyłem jest kluczowa dla utrzymania odpowiednich warunków pracy. Uszczelki DDU nie tylko skutecznie izolują wnętrze łożysk, ale gwarantują także długoterminową ochronę. To ostatnie jest szczególnie istotne w kontekście ograniczania kosztów związanych z koniecznością wymiany uszkodzonych łożysk na nowe oraz przestojami.

Warto również podkreślić, że ogólnie łożyska Molded-Oil są dostępne w ramach całościowej serii. Co to oznacza? Otóż to, że bez problemu każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie bez względu na branżę i wymagania maszyny. To elastyczne podejście do różnorodnych warunków pracy sprawia, że łożyska Molded-Oil są aktualnie świetnym wyborem dla firm stawiających na długofalową efektywność oraz niezawodność swoich maszyn.

 

Efekty wdrożenia nowych łożysk do maszyny służącej do cięcia rur betonowych

Co właściwie dała zamiana standardowych łożysk na zaawansowane komponentu Molded-Oil u wspomnianej wyżej brytyjskiej spółki? Wyniki po 12 miesiącach intensywnego użytkowania zaproponowanych produktów były imponujące. Badania przeprowadzone na maszynie do cięcia rur betonowych nie wykazały żadnych oznak zużycia czy uszkodzeń. To stanowiło widoczny kontrast wobec lat poprzednich, kiedy normą była konieczność wymiany łożysk co 2-3 miesiące. To istotna poprawa zarówno w kontekście oszczędności finansowych wiążących się z zakupem nowych komponentów, jak i eliminacji czasu i częstotliwości przestojów produkcyjnych — czyli elementów, które wcześniej znaczną część zasobów zakładu absorbowały. Brytyjska firma odnotowała roczne oszczędności na poziomie 38 000 euro — co stanowi nie tylko znaczny zwrot z inwestycji w łożyska NSK, ale jest także potwierdzeniem, że łożyska pełnią kluczową funkcję w zrównoważonym zarządzaniu kosztami.

Przejście na rozwiązanie zaproponowane przez markę NSK wprowadziło także całkowicie nowy standard trwałości. A to z kolei znacznie usprawniło procesy produkcyjne. Stała i przede wszystkim nieprzerwana praca maszyny służącej do cięcia rur betonowych przez 12 miesięcy bez konieczności przeprowadzania konserwacji stała się w końcu rzeczywistością. Dzięki łożyskom Molded-Oil z uszczelkami DDU udało się usprawnić także operacyjną efektywność przedsiębiorstwa.

Comments are closed.

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR