Pasy napędowe Optibelt

Home  /  Blog  /  Pasy napędowe Optibelt

Opublikowano: Marzec 30, 2020, Autor: , Kategoria: Blog, By , Z Brak komentarzy

Potrzebujesz trwałych pasów napędowych? Szukasz niezawodnego i skutecznego rozwiązania? Koniecznie sprawdź pasy napędowe Optibelt, dostępnych w naszej ofercie!

 1. Charakterystyka pasów napędowych
 2. Zastosowanie pasów napędowych
 3. Niemiecki producent pasów – Optibelt

Pasy napędowe są na tyle ważnym komponentem, że wybór odpowiedniego modelu do aplikacji jest bardzo istotny. Pod uwagę należy wziąć zarówno warunki pracy, jak i otoczenia. Źle dobrany pasek napędowy może ulec awarii lub szybciej się zużyć. To z kolei generuje przestoje i wyższe koszty eksploatacyjne. Dlatego warto inwestować w pasy napędowej wysokiej jakości, prosto od sprawdzonych producentów, jakim jest, chociażby niemiecki Optibelt.

Charakterystyka pasów napędowych

Pasy napędowe są częścią przekładni pasowej. To właśnie ten element przenosi napęd z czynnego koła, na koło bierne. Przekładnie z reguły stosowane są w maszynach przemysłowych i innych urządzeniach tego rodzaju.

Ze względu na różne warunki otoczenia, a także różne wymagania maszyn czy urządzeń, na rynku można znaleźć pasy napędowe w kilku wariantach, przystosowanych do konkretnych aplikacji. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są pasy klinowe i modele zębate. W obu przypadkach moment obrotowy jest przenoszony w płynny i precyzyjny sposób i znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej.

Z reguły pasy napędowe dzieli się na:

 • pasy klinowe, w tym modele klasyczne, uzębione, wąskoprofilowe oraz szerokoprofilowe
 • pasy zębate, w tym jednostronne i dwustronne
 • pasy wielorowkowe, w ty modele o oznaczeniach PJ, PK, PL i PM

W ofertach sklepów technicznych można znaleźć także kategorię obejmującą pasy dla branży rolniczej. To swego rodzaju ułatwienie dla klientów, którzy szukają rozwiązania dla rolnictwa właśnie. Tutaj wyróżniamy następujące warianty:

 • pasy zębate
 • pasy klinowe
 • pasy wariatorowe
 • pasy klinowe zespolone
 • pasy wielorowkowe

Większość nazw powiela się z ogólnym podziałem, jednakże wchodzą w kategorię oznaczoną jako pasy rolnicze, otrzymujemy listę pasków dedykowany typowo tej branży.

Zastosowanie pasów napędowych

Pasy napędowe znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Wszystko zależy od aplikacji, warunków pracy i otoczenia. I tym samym paski klinowe najczęściej montowane są w maszynach rolniczych, szlifierkach, w napędach taśmowych i rolkowych przenośników, a także w urządzeniach pracujących przy obróbce drewna. Pasy zębate stosuje się z reguły w obrabiarkach, kosiarkach, systemach transportowych, maszynach drukarskich czy papierniczych.

Pasy wielorowkowe dedykowane są głównie urządzeniom wykorzystywanym w przemyśle ciężkim, między innymi w szlifierkach, prasach, wentylatorach, kompresorach, napędach przenośników rolkowych, taśmowych, klimatyzatorach czy w maszynach do obróbki drewna. W zależności od wariantu, z powodzeniem można zamontować modele wielorowkowe w urządzeniach AGD – na przykład w pralkach, w obrabiarkach czy w sprzęcie medycznym.

Niemiecki producent pasów – Optibelt

Największą popularnością na rynku międzynarodowym cieszą się pasy napędowe Optibelt – produkty niemieckiego producenta, który od lat zajmuje wysoką pozycję w tej branży. Zaletą rozwiązań marki jest słuchanie potrzeb klientów i produkowanie asortymentu, który spełnia wszystkie wymagania. Na szczególną uwagę zasługują pasy rolnicze, ponieważ są tworzone ze specjalnej opracowanej mieszanki gum, dzięki czemu odznaczają się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością, co jest bardzo ważne w tak ekstremalnym i specyficznym środowisku jak przemysł rolniczy.

Szeroki asortyment sprawia, że każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie do swojej aplikacji. Wystarczy dobrać w odpowiedni sposób pas napędowy do wymagań stawianych przez maszynę, dostosowany w każdym calu do warunków pracy i otoczenia, by cieszyć się długą i niezawodną pracą całego urządzenia.

Masz dodatkowe pytania? A może nie jesteś pewny, który wariant pasa napędowego Optibelt sprawdzi się w Twojej aplikacji? Koniecznie skontaktuj się z nami! Wspólnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR