Łożyska

Home  /  Łożyska

Opublikowano: Styczeń 7, 2017, Autor: , Z Możliwość komentowania Łożyska została wyłączona

Renomowany szwedzki producent łożysk tocznych, opraw, części oraz urządzeń, istniejący na rynku od 1907 roku. Bogate doświadczenie pozwala na konstruowanie wysokiej jakości produktów, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Od samego początku producenci stawiają na efektywność oraz słuchanie potrzeb swoich klientów, dzięki czemu obecnie marka dysponuje aż 110 fabrykami w 28 państwach.

  1. O historii słów kilka
  2. Łożyska SKF
  3. Zastosowanie łożysk SKF

Oferta SKF, którą można znaleźć w naszym sklepie, obejmuje łożyska baryłkowe, kulkowe, stożkowe, walcowe i igiełkowe. Oprócz tego marka zajmuje się także produkcją wysokiej jakości smarów łożyskowych. Produkty mogą być wykorzystywane praktycznie w każdej branży przemysłowej oraz motoryzacyjnej.

O historii słów kilka

Firma powstała w 1907, a jednym z założycieli był Sven Wingquist – wynalazca łożyska kulkowego wahliwego, dwurzędowego. Marka dosyć szybko zaczęła odnosić sukcesy, dzięki czemu w kolejnych latach powstawały nowe oddziały poza granicami Szwecji – w samym 1912 roku odnotowano istnienie oddziałów w aż 32 państwach. W Polsce filię otworzono 11 lat później. Marka istnieje po dziś dzień i nie zwalnia nawet na chwilę. Systematycznie produkuje nowe produkty, wykorzystując coraz to lepsze i innowacyjne rozwiązania.

Łożyska SKF

Do zalet łożysk SKF zaliczamy przede wszystkim wysoką jakość, trwałość i doskonałą precyzję. To świetny produkt, gwarantujący przede wszystkim efektywną pracę. Odpowiednio zamontowane łożysko i oczywiście przystosowane do środowiska, jest w stanie osiągnąć bardzo dobre wyniki. Wystarczy dobrać właściwy model i prawidłowo go zamontować. SKF jako lider w branży oferuje bogaty asortyment technologii, który cieszy się popularnością na całym świecie. W większości przypadków są to produkty gotowe do montażu – złożone i nasmarowane. Wpływa to korzystnie na czas, który możemy zaoszczędzić, a także na kwestię prawdopodobieństwa związanego z nieumyślnym uszkodzeniem łożyska SKF. Obecnie produkty dostępne są w różnych wariantach, o różnym przekroju poprzecznym i odmianach konstrukcyjnych. I tym samym oferta obejmuje łożyska kulkowe, wałeczkowe, modele precyzyjne, ślizgowe, także rodzaje stożkowe czy igiełkowe.

Oprócz standardowych łożysk tocznych, SKF proponuje produkty do zastosowań wymagających, czyli szczególnych, na przykład modele oporowe, hybrydowe, zespoły z czujnikiem, ze specjalnymi powłokami czy dostosowane do pracy w wysokich temperaturach. Każde łożysko gwarantuje doskonałą precyzję oraz trwałość.

Zastosowanie łożysk SKF

Łożyska marki SKF przystosowane są do pracy w każdej gałęzi przemysłowej, a także w branży motoryzacyjnej. Doskonale sprawdzą się także w różnych warunkach technicznych, szczególnie w trudniejszym środowisku pracy.

Comments are closed.

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR