Jakie łożyska do łożyskowania krótkich wałów?

Home  /  Blog  /  Jakie łożyska do łożyskowania krótkich wałów?

Opublikowano: Czerwiec 29, 2021, Autor: , Kategoria: Blog, By , Z Brak komentarzy

Jakie łożyska do łożyskowania krótkich wałów będą najlepszym rozwiązaniem? Sprawdź koniecznie modele samonastawne. Czym zatem charakteryzują się łożyska samonastawne?

  1. Budowa łożyska samonastawnego
  2. Zastosowanie modeli samonastawnych
  3. Łożyska samonastawne jakiej marki wybrać?

Interesują Cię łożyska samonastawne? Zastanawiasz się nad zastosowaniem ich we własnej aplikacji? Sprawdź koniecznie, czy są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania stawiane przez maszynę. W dzisiejszym artykule opowiadamy o konstrukcji łożyska samonastawnego, wadach i zaletach, zastosowaniu, a także, na jakich producentów warto zwracać uwagę.

Budowa łożyska samonastawnego

W większości przypadków łożyska samonastawne to modele kulkowe, jednorzędowe i poprzeczne. Z reguły ustala się je na wale w sposób osiowy. Prosta konstrukcja sprawia, że sam montaż oraz demontaż jest naprawdę bardzo łatwy.

Rozwiązanie samonastawne ma wiele zalet. Do głównych zalicza się przede wszystkim gotowość do zabudowy. Łożyska samonastawne to produkty charakteryzujące się wysokim poziomem wahliwości. Doskonale radzą sobie z korygowaniem błędów współosiowości i innych niedokładności, które zwykle powstają przy jego instalacji. Do cech charakterystycznych zalicza się także kulistą bieżnię umieszczoną w zewnętrznym pierścieniu. Należy mieć również na uwadze, że łożyska samonastawne w większości wypadków wykorzystuje się jako modele ustalające.

W sklepach technicznych możesz znaleźć różne warianty łożysk. Różnica ta widoczna jest przede wszystkim w budowie, co z kolei prowadzi do konieczności stosowania różnych metod montażowych.

Zastosowanie modeli samonastawnych

Produkty samonastawne mają wiele możliwości, jeśli chodzi o ich zastosowanie. Wszechstronność tego rozwiązania pozwala na montowanie ich w maszynach wykorzystywanych w każdej branży przemysłowej. Doskonale sprawdzą się zarówno w wentylatorach, systemach przenośników, urządzeniach włókienniczych, jak i w maszynach rolniczych, branżach spożywczych czy w narzędziach specjalistycznych.

Łożyska samonastawne jakiej marki wybrać?

Łożyska samonastawne jakiej marki wybrać?Do najpopularniejszych producentów łożysk samonastawnych należy marka FAG, SKF, NSK czy Timken. Produkty wspomnianych firm charakteryzują się wysoką jakością, precyzją wykonania, skuteczną i trwałą pracą. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie można znaleźć produktów innych marek. Łożyska samonastawne produkują również NTN, ZVL, SNR, MGK, FŁT Kraśnik, KYK czy KG. W internetowej hurtowni technicznej w większości przypadków dostępny jest asortyment składający się głównie ze sprawdzonych produktów, także bez względu na to, czy wybierzesz łożyska samonastawne SKF, FAG czy FŁT Kraśnik, w każdym przypadku otrzymujesz kompletne i niezawodne zamówienie – o ile jest odpowiednio dobrane do Twojej aplikacji.

W zależności od marki łożyska samonastawne mogą być dostępne w kilku wariantach. I tym samym, biorąc pod lupę firmę SKF, możemy wyróżnić modele, które mocowane są za pomocą dociskowych wkrętów, z tuleją wciąganą, przy pomocy mimośrodowego pierścienia czy typ mocowany z ciasnym pasowaniem. Przed zakupem warto przeanalizować wszystkie dostępne warianty, by dobrać optymalne dla swoich potrzeb rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR