Łożyska ceramiczne do zastosowań przemysłowych

Home  /  Blog  /  Łożyska ceramiczne do zastosowań przemysłowych

Opublikowano: Luty 13, 2019, Autor: , Kategoria: Blog, By , , Z Brak komentarzy

Łożyska ceramiczne wyróżniają się zdecydowanie wyższą wytrzymałością, co przekłada się na większą trwałość całych urządzeń produkcyjnych.

  1. Czy opłaca się wymienić łożyska stalowe na ceramiczne i hybrydowe?
  2. Producenci łożysk ceramicznych

Jeżeli więc szukasz niezawodnego rozwiązania, które wyeliminuje przestoje maszyn, to łożyska CeramicSpeed stanowią oczywisty wybór.

Czy opłaca się wymienić łożyska stalowe na ceramiczne i hybrydowe?

Standardowe łożyska stalowe są tanie i… to w zasadzie wszystko. W porównaniu z łożyskami ceramicznymi firmy Ceramic Speed wypadają bardzo słabo, a różnice widoczne są już przy pierwszym kontakcie z łożyskami. Zapewniają one odpowiednią izolacje, mogą pracować w wysokich temperaturach, są odporne na korozję, a dodatkowo charakteryzują kilkukrotnie większą żywotnością i są zdecydowanie lżejsze. To natomiast przekłada się na dodatkowe oszczędności związane ze zużyciem energii i maszyny.

Analizując opłacalność zakupu łożysk ceramicznych warto pamiętać o najważniejszym. To nie koszt części powinien być istotny dla osoby odpowiedzialnej za zakupy w dziale utrzymania ruchu, ale koszty wynikające z przestojów. Zamontowanie taniego łożyska, które trzeba wymieniać co kilka tygodni (a w skrajnych przypadkach nawet co kilka dni) oznacza minimum kilkudziesięciominutowe przestoje. To natomiast przekłada się na łatwe do obliczenia straty. Inwestując więc większe pieniądze w porządne łożyska ceramiczne uniknie się zarówno strat związanych z przestojami maszyn, jak i koniecznością ciągłego kupowania nowych łożysk.

Producenci łożysk ceramicznych

Produkowane przez firmę CeramicSpeed łożyska objęte są gwarancją, dzięki której – o ile łożyska zostały prawidłowo dobrane do konkretnej maszyny – jeżeli ulegną uszkodzeniu podczas pracy, to klient będzie mógł liczyć na bezpłatną wymianę. Szczegóły można znaleźć na stronie jedynego oficjalnego partnera firmy na terenie Polski, która dostępna jest pod adresem https://lozyska-ceramiczne.pl/ i zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat łożysk ceramicznych. Na początek warto zapoznać się z zakładką zastosowania i referencje, gdzie można sprawdzić jak duże oszczędności poczyniły firmy z różnych branż dzięki przejściu na łożyska ceramiczne.

Trudno więc znaleźć innego producenta łożysk, który oferowałby tak atrakcyjne dla klienta warunki. Dodatkowo wszystkie łożyska są składane ręcznie przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, co przekłada się na staranne wykonanie każdego łożyska i zapewnienie maksymalnej kontroli nad jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR