Niezawodne sprzęgła KTR

Home  /  Blog  /  Niezawodne sprzęgła KTR

Opublikowano: Sierpień 4, 2020, Autor: , Kategoria: Blog, By , Z Brak komentarzy

Jeśli zależy Ci na jakości, powinieneś sprawdzić niezawodne sprzęgła KTR! Rozwiązania tej marki cieszą się ogromną popularnością wśród klientów Zaopatrzenie24. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule!

  1. Sprzęgła przemysłowe
  2. Typy sprzęgieł przemysłowych
  3. Dlaczego KTR?

Marka KTR od lat zajmuje się produkcją sprzęgieł przemysłowych. Dziś oferta jest tak rozbudowana, że każdy klient może znaleźć dopasowany pod każdym względem komponent. Dlatego zainteresowani tak często sięgają po rozwiązania KTR.

Sprzęgła przemysłowe

Sprzęgła przemysłowe to elementy, które wykorzystuje się w celu łączenia i rozłączania danych wałów oraz przekazywania im momentu obrotowego. Zwykle montuje się je w układach napędowych czy silnikach. Na rynku dostępne są sprzęgła w różnych wariantach, różniących się między sobą konstrukcją i tym samym parametrami oraz możliwościami. Tak samo, jak łożyska toczne, również i sprzęgła muszą być odpowiednio dobierane do aplikacji. Aby mieć pewność, że inwestujemy w optymalne rozwiązanie, warto zapoznać się dokładnie z charakterystyką poszczególnych modeli.

Mimo pewnych różnic każde sprzęgło składa się z części biernej i czynnej. Element bierny to nic innego jak część napędzana, czynny zaś jest częścią napędzaną.

Typy sprzęgieł przemysłowych

Sprzęgła przemysłowe można znaleźć w wielu wersjach i odmianach konstrukcyjnych. Wyróżnia się przede wszystkim sprzęgła kłowe, wyposażone w łukowe zęby, modele kołnierzowe, mieszkowe, oponowe, przeciążeniowe, całostalowe, magnetyczne, z płytkowym łącznikiem, palcowe, skręcane czy rozprężno-zaciskowe. W internetowej hurtowni technicznej Zaopatrzenie24 produkty podzielono także na rozwiązania do enkoderów i do serwonapędów. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant, koniecznie sprawdź charakterystykę każdego interesującego Cię rodzaju. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sprzęgła KTR, które znajdziesz w ofercie Zaopatrzenie24.

Sprzęgła skrętnie elastyczne-kłowe

Niewątpliwie najpopularniejszym komponentem tej kategorii jest sprzęgło kłowe, a właściwie skrętnie elastyczne-kłowe. Nazwa wzięła się od zębów z lekko zaokrągloną końcówką, które specjaliści nazywają po prostu kłami. Umieszcza się je na dwóch połówkach sprzęgła, oddzielonych odpowiednio wybranym łącznikiem. Taka budowa niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki konstrukcji sprzęgło doskonale radzi sobie z redukcją drgań i udarów. Same kły skutecznie eliminują wszystkie naciski, które mogą działać na krawędzie podczas pracy. Modele kłowe kompensują przesunięcia kątowe, promieniowe i osiowe. Dostępne są także w wersji przystosowanej do pracy w strefie Ex. Z oferty KTR w przypadku sprzęgieł kłowych poleca się szczególnie produkty serii ROTEX.

Sprzęgło do serwonapędów

Dla serwonapędów najlepszym rozwiązaniem z asortymentu KTR będą sprzęgła serii ROTEX GS, TOOLFLEX lub RADEX-NCPierwsza grupa obejmuje omówione już wyżej bezluzowe sprzęgła kłowe, odznaczające się między innymi świetnymi parametrami dynamicznymi. Komponenty TOOLFLEX są skrętnie sztywnymi rozwiązaniami, posiadającymi metalowy mieszek. RADEX-NC natomiast wyróżnia się między innymi dwukardanową konstrukcją. Do przenoszenia momentu obrotowego wykorzystuje się tarcie, które wywołuje zacisk.

Sprzęgła z zębami łukowymi

Z kategorii obejmującej sprzęgła z łukowymi zębami poleca się warianty serii GEARex i BoWex. Te pierwsze przenoszą wysokie momenty obrotowe (do 2750000 Nm). Zakres temperatury pracy wynosi -20 – 80 stopni Celsjusza. Modele BoWex skutecznie kompensują wszelkie odchyłki promieniowe, kątowe oraz osiowe. Zakres temperatury w ich przypadku wynosi od -25 do 100 stopni Celsjusza. Sprawdzą się zarówno w branży papierniczej, jak i tekstylnej czy spożywczej.

Sprzęgło kołnierzowe

Modele kołnierzowe to w większości przypadków sprzęgła sztywne, które mogą przenosić moment obrotowy dwiema metodami – w sposób cierny lub mechanicznie. Do przenoszenia mocy w sposób mechaniczny sprzęgło wykorzystuje systemy kłowe, tuleję, śruby prasowe lub kołki. Przy sposobie ciernym moment obrotowy przenoszony jest za pośrednictwem docisku powierzchni kołnierzy.
Ze sprzęgieł kołnierzowych poleca się szczególnie modele serii BoWex FLE-PA oraz BoWex FLE-PAC.

Dlaczego KTR?

Wielu klientów inwestuje w rozwiązania KTR z kilku powodów. Po pierwsze marka dysponuje bardzo rozbudowaną ofertą, obejmującą sprzęgła przemysłowe w różnych wariantach. Dzięki temu jesteś w stanie znaleźć optymalny komponent, najbardziej dopasowany do Twojej aplikacji. Po drugie produkty odznaczają się świetną jakością. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że dziś KTR projektuje sprzęgła z myślą o ciężkich lub niecodziennych warunkach pracy. Kolejnym argumentem przemawiającym za firmą KTR jest cena. Oferta obejmuje zarówno tanie sprzęgła, jak i droższe alternatywy. Zatem asortyment dostępny jest na każdą kieszeń.

Jeśli nie jesteś pewny, czy wybrane sprzęgło KTR sprawdzi się w Twojej aplikacji lub nie możesz znaleźć optymalnego dla siebie rozwiązania, skontaktuj się z nami. Wspólnie dobierzemy najbardziej dopasowany komponent dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

polityka-zwrownowazonego-rozwoju

CSR